Ruch tramwajowy na Kościuszki wstrzymany: powód to problemy z napięciem w sieci trakcyjnej

Od godziny 12.17 na ulicy Kościuszki, przed skrzyżowaniem z ulicą Żwirki, doszło do zatrzymania niektórych tramwajów należących do linii Z, 2, 6 oraz 11. Powodem tego stanu rzeczy jest brak napięcia w sieci trakcyjnej, co uniemożliwiło dalszą jazdę.

Pozostałe pojazdy komunikacji miejskiej z linii Z, które nie uległy zatrzymaniu, wyznaczono alternatywną trasę. Kursują one teraz od przystanku Piotrkowska Centrum przez ulicę Mickiewicza, by ostatecznie dotrzeć do pętli Karolew.

Podobną sytuację dotyczącą zmiany trasy spotkały tramwaje z linii 6 i 11. Obecnie prowadzą one swoje kursy objazdem, rozpoczynając od skrzyżowania ulic Kilińskiego i Piłsudskiego, a następnie kierując się przez Piłsudskiego, Śmigłego Rydza, Dąbrowskiego do Rzgowskiej.

Tramwaje linii 6 kontynuują swoją podróż ulicą Rzgowską, aby dotrzeć do pętli Chojny Kurczaki. Natomiast wagony linii 11 jadą teraz przez plac Niepodległości oraz ulicę Pabianicką, wracając ostatecznie na swoją właściwą trasę w kierunku pętli Ikea.

Linie 6 i 11, zaczynając od przystanku Piotrkowska/Żwirki, prowadzą swoje kursy do pętli Helenówek oraz placu Kilińskiego w Zgierzu. Trasy te obejmują ulice Piotrkowską i Piłsudskiego, jednak z pominięciem przystanku Piotrkowska Centrum.