Nowo powstała koalicja samorządowa "Energia Łodzi" tworzy komitet wyborczy

Dr Janusz Wdzięczak, ceniony ekonomista z Uniwersytetu Łódzkiego, ujawnia plany samorządowców dotyczące zaistnienia na łódzkiej scenie politycznej. Ich celem jest zdobycie miejsca w Radzie Miasta Łodzi, wejście do Sejmiku Wojewódzkiego, a także ubieganie się o fotel Prezydenta Miasta Łodzi.

Wdzięczak wyraża swoje rozczarowanie faktem, że Łódź jest ostatnim miastem, które nie doczekało się jeszcze żadnego kandydata od dużych partii politycznych. W sytuacji, gdy Warszawa, Kraków i Wrocław już mają swoich kandydatów, Łódź pozostaje w tyle. Jako akademik, ekonomista i historyk ma wiele do zaoferowania miastu. Korzystając z swojej pozycji nauczyciela akademickiego kształci młodych ludzi i współpracuje z różnymi startupami z Łodzi.

Wdzięczak podkreśla swoje pragnienie stania na czele miasta, rozwoju Łodzi pod kątem gospodarczym i tworzenia coraz lepszych miejsc pracy dla jego mieszkańców. Jest to motywacja dla niego i wielu innych ekonomistów, architektów i przedsiębiorców ze wspólnoty „Energia Łodzi” do podjęcia aktywnego udziału w życiu politycznym miasta.