Trudności na trasie W-Z: Przerwa w kursowaniu tramwajów MPK Łódź

Komunikacja miejska w Łodzi doświadcza problemów na trasie W-Z. Po godzinie 13:00, MPK Łódź ogłosiło 20-minutowe przerwy w kursowaniu linii tramwajowych. Tymczasowe zawieszenie dotyczy obszaru pomiędzy Bandurskiego a Karolew, przez dworzec Łódź Kaliska i Retkinia.

Ruch tramwajów został zatrzymany na ulicy Bratysławskiej, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego. Kierunek ruchu prowadzi do ulicy Wileńskiej. Powodem tych utrudnień są problemy techniczne – takie informacje przekazało MPK Łódź.

Aktualizacja sytuacji nastąpiła o 13:15, kiedy to wprowadzono komunikację zastępczą. Zmieniono trasy linii 10A, 10B, 12 oraz 18, które teraz rozpoczynają się od przystanku Piotrkowska Centrum i prowadzą przez Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską i Piłsudskiego. Następnie wracają na swoje pierwotne trasy, ale w przeciwnych kierunkach jazdy. Linia 14 jest teraz prowadzona od Mickiewicza/Włókniarzy przez Włókniarzy i Limanowskiego do pętli Dworzec Łódź Żabieniec.

W obszarze, który jest obecnie pozbawiony komunikacji tramwajowej, uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Autobusy kursują od pętli Retkinia do Piotrkowska Centrum – informuje spółka MPK Łódź.