Tramwaje linii 6 powracają na ulicę Wojska Polskiego 16 marca

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez urzędników, od 16 marca tego roku tramwaje będą ponownie kursować na ulicy Wojska Polskiego. Szczególnie istotne jest to dla pasażerów linii 6, którzy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej aż do pętli tramwajowej na Dołach. Oficjalne ogłoszenie o tym fakcie miało miejsce na konferencji prasowej, która odbyła się 6 marca.

Natomiast co do terminu przywrócenia ruchu samochodowego na tej ulicy, nie ma jeszcze precyzyjnych informacji. Szacuje się jednak, że nie powinno to nastąpić później niż za około półtora miesiąca. Agnieszka Kowalewska-Wójcik zapewniła, że ulica Wojska Polskiego zostanie oddana do użytku najpóźniej na początku maja.

Obecnie na ulicy trwają intensywne prace: finalizowane są roboty torowe i brukarskie, a od najbliższego poniedziałku planuje się układanie ostatnich warstw nawierzchni bitumicznej. Zarazem posadzone zostaną nowe rośliny. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie zamontowane także oznakowanie pionowe, a specjaliści zajmują się regulacją systemu sygnalizacji.

Planowane zakończenie prac na początku maja jest związane z dodatkowymi pracami remontowymi, które obejmują budowę nowej nawierzchni w rejonie wlotu na ulicę Chryzantem. Całościowy koszt inwestycji wyniósł 136 milionów złotych.

Co do linii tramwajowej numer 6, planuje się przeprowadzenie testowych kursów już w przyszłym tygodniu. Jeżeli nie natrafimy na żadne komplikacje, od 16 marca pasażerowie będą mogli cieszyć się pełnym zakresem usług tej linii, podróżując ulicą Wojska Polskiego i Strykowską aż do pętli na Dołach.