Zawirowania w karierze młodego piłkarza: Jakub Grzejszczak przechodzi z Legii Warszawa do Widzewa Łódź

Obecny sezon nie jest łaskawy dla Legii Warszawa. Klub, który po przezwyciężeniu trudności poprzedniego sezonu, wydawał się być na drodze do stałego wzrostu, teraz ponownie rozczarowuje swoich wiernych fanów z Łazienkowskiej.

Legioniści doznali bolesnej porażki zarówno w Pucharze Polski, jak i w Lidze Konferencji Europy, gdzie nie sprostali norweskim rywalom z Molde. Pod czujnym okiem trenera Kosty Runjaica, drużyna nie była w stanie skutecznie konkurować.

Klub stoi w obliczu wielu zarzutów, z których główne skupiają się na braku nowych transferów oraz promowaniu niewłaściwych piłkarzy wychowanych w klubie.

W ostatnim czasie, Legia utraciła jednego ze swoich młodych adeptów – 17-letniego Jakuba Grzejszczaka, który dołączył do Widzewa Łódź. Ten lewy obrońca, wcześniej trenujący w Widoku Skierniewice, wystąpił jedenastokrotnie w Centralnej Lidze Juniorów U-19 w rundzie jesiennej. Swój talent potwierdził również na poziomie U-15, docierając do półfinału mistrzostw Polski.

Wyniki Grzejszczaka zaowocowały powołaniem do młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 16. Widzew Łódź skorzystał z okazji, że kontrakt młodego piłkarza wygasał pod koniec czerwca i dokonał transferu. Po zmianie barw klubowych, Jakub rozpoczął treningi z nowym zespołem.

Plan na przyszłość zakłada, że 17-latek będzie zdobywać doświadczenie w czwartoligowych rezerwach Widzewa. Jest to znaczny awans dla młodego zawodnika. Grzejszczak, jako lewonożny piłkarz, ma możliwość gry na całej długości lewej strony boiska. Jego największym atutem jest szybkość.