Łódź Zarzew zyska nowy przystanek kolejowy – budowa rozpoczyna się w przyszłym tygodniu

W najbliższym czasie, czyli już w przyszłym tygodniu, w okolicy centrum Łodzi rozpocznie się budowa nowego przystanku kolejowego. Przystanek zostanie wybudowany na terenie łódzkiego Zarzewa i z pewnością okaże się użyteczny zarówno dla mieszkańców miasta, jak i podróżujących. W związku z planowanymi pracami, na odcinku między stacjami Łódź Widzew a Łódź Chojny, konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu pociągów. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki „Rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Ogólna wartość prac oszacowana jest na prawie 4,1 mln zł.

Aby umożliwić prace budowlane, od dnia 10 marca pociągi będą poruszały się tylko jednym torowiskiem na wspomnianym wcześniej odcinku między stacjami Łódź Widzew a Łódź Chojny. Zmiany te zostały już uwzględnione w aktualnym rozkładzie jazdy i są dostępne do wglądu na wszystkich stacjach oraz przystankach.

Ciekawostką jest to, że nowy przystanek Łódź Zarzew zostanie wkomponowany w strukturę miasta poprzez zintegrowanie go z przebudowywanymi przez urząd miasta wiaduktami drogowo-tramwajowymi wzdłuż ulicy Przybyszewskiego. Dodatkowo, dwa perony na linii kolejowej Łódź Widzew – Łódź Chojny zapewnią sprawną komunikację z resztą miasta. Ta inwestycja bez wątpienia stanie się atrakcyjną alternatywą dla transportu samochodowego dla wielu mieszkańców.