53-latek podejrzany o dokonywanie aktów seksualnych wobec nieletnich zatrzymany w Łodzi

Po wniosku skierowanym do sądu przez Prokuraturę Rejonową z dzielnicy Bałuty w Łodzi, 53-letni mężczyzna został aresztowany. Zarzuty, jakie mu postawiono, dotyczą prezentowania niepełnoletniej dziewczynce aktów seksualnych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztofa Kopanię, podejrzanemu grozi teraz nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Krzysztof Kopania udzielił również informacji na temat tego, jak doszło do zatrzymania. W mediach społecznościowych od pewnego czasu obiegły wpisy ostrzegające łódzką społeczność przed mężczyzną obnażającym się publicznie w Lesie Łagiewnickim. Część z tych doniesień sugerowała, że podejrzany prezentował wykonanie czynności seksualnej niepełnoletniej.

Zatrzymanie miało miejsce na początku marca. Policjanci rozpoznali opisywanego mężczyznę w lesie Arturówek w Łodzi i prędko go zatrzymali. Jak poinformował prokurator Kopania, podejrzany usłyszał zarzuty związane z prezentowaniem aktów seksualnych wobec nieletniej w celu zaspokajania swoich potrzeb seksualnych w latach 2021-2023. Mimo poważnych zarzutów, mężczyzna nie przyznał się do popełnienia czynu. W swoim oświadczeniu przyznał jedynie, że jest ekshibicjonistą i lubi się rozbierać publicznie.

Jak dodał prokurator Kopania, podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli nośniki elektroniczne. Sprzęt ten będzie teraz przedmiotem dokładnej analizy przez ekspertów informatyków, którzy będą szukać dowodów na ewentualne treści o charakterze pedofilskim.