Tragiczny pożar mieszkania w bloku w Łodzi. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznych wręcz wydarzeń doszło 23 maja w bloku mieszkalnym mieszczącym się przy ulicy Odyńca w Łodzi. W mieszkaniu na 10 piętrze budynku wybuchł pożar, który następnie rozprzestrzenił się na kolejne, położone piętro wyżej, mieszkanie. W wyniku pożaru ucierpiało ponad 6 osób, a jedna odniosła śmierć na miejscu.

Przyczyny pożaru nie są znane.

Pożar w bloku wybuchł w godzinach porannych, około godziny 7 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o pożarze bloku mieszkalnego na ulicy Odyńca. Mimo szybkiej reakcji służb, pożaru nie udało się już opanować. Przybyłe na miejsce zdarzenia pierwsze zastępy podjęły się natychmiastowej akcji gaśniczej, w tym czasie jednak płomienie zdążyły już rozprzestrzenić się na sąsiednie mieszkanie. Przyczyna pożaru nie jest na ten moment znana, na miejscu prowadzone będą czynności wyjaśniające.

Jedna ofiara śmiertelna.

Ze wstępnych informacji wynika, że pożar miał swoje źródło w jednym z mieszkań na 10 piętrze bloku. Strażakom udało się ewakuować z niego ich mieszkańców, kobietę oraz mężczyznę. Niestety, kobiety nie udało się już uratować. Z sąsiednich mieszkań wydostano również kolejnych 6 osób, żadna z nich nie odniosła większych obrażeń, wszystkim ewakuowanym osobom udzielono jednak niezbędnej pomocy medycznej. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.