Tragiczny incydent na łódzkim osiedlu: Piesza zginęła potrącona przez samochód

Na jednej z łódzkich ulic doszło do tragicznego zdarzenia. Osobówką prowadzoną przez 47-latkę została potrącona kobieta przechodząca chodnikiem. Policja informuje, że na skutek odniesionych obrażeń, piesza zmarła na miejscu.

Incydent miał miejsce przed godziną dziesiątą rano na ulicy Popiełuszki w Łodzi. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że informacje były prawdziwe.

Według pierwszych ustaleń śledczych, kobieta prowadząca Citroena, która miała zamiar skręcić w prawo do ulicy Popiełuszki, nie podjęła odpowiednich środków ostrożności. W konsekwencji nie ustąpiła pierwszeństwa 68-letniej kobiecie przechodzącej chodnikiem i doprowadziła do tragicznego potrącenia – wyjaśnia młodszy aspirant Jadwiga Czyż z łódzkiego oddziału drogówki.

Biegli dodają, że kobieta idąca chodnikiem poniosła śmierć na miejscu z powodu odniesionych obrażeń. Kierowca pojazdu, który brał udział w zdarzeniu, była trzeźwa. Droga, na której doszło do wypadku, jest obecnie zamknięta dla ruchu.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu pod nadzorem prokuratury, aby dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności tragicznego wypadku.