Tragiczne zdarzenie drogowe koło Radomska: samochód zderzył się z koniem

Ruchliwe regiony koło Radomska, a dokładniej Stobiec Szlachecki, stały się miejscem groźnego wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło, gdy samochód marki Seat Cordoba niespodziewanie zderzył się z koniem.

Informacje o tragicznym incydencie dotarły do policji w sobotni wieczór 24 lutego, około godziny 20:00. Zaistniała sytuacja była wynikiem biegnących po drodze zwierząt. Kierujący Seatem jechał prosto na konie, które znalazły się na jego trasie niedaleko wiaduktu nad autostradą A1.

Szczegóły dotyczące zdarzenia przekazał nam jeden ze świadków, który był obecny na miejscu wypadku. Jak wynika z jego relacji, jedno ze zwierząt musiało być uśpione na skutek poważnych obrażeń odniesionych w wyniku kolizji.

W efekcie wypadku poszkodowany został również 47-letni kierowca Seata. Mężczyzna odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Siła uderzenia była tak wielka, że dach samochodu uległ poważnemu uszkodzeniu. Pojazd musiał zostać zabrany na lawecie, gdyż nie nadawał się już do dalszej eksploatacji.