Kamienicę w centrum Łodzi zastąpi nowoczesny apartamentowiec firmy Balt Invest

Centrum Łodzi doświadczy znaczącej przemiany, kiedy spółka Balt Invest wzniesie swoją kolejną inwestycję mieszkalną na miejscu wyburzonej kamienicy. W samym sercu miasta, na skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i 6 Sierpnia, powstanie nowoczesny budynek wielorodzinny zwany La Vie Art. Ta inwestycja dodatkowo wpłynie na rozwój dzielnicy Polesie, gdzie jest zlokalizowany ten teren.

Stara, zniszczona kamienica została zrównana z ziemią w roku 2019. Teraz, na opuszczonej działce przy ul. 6 Sierpnia 10, planowane jest postawienie pięciokondygnacyjnego bloku mieszkaniowego. Inwestycja ta obejmować będzie 60 różnorodnych pod względem metrażu i układu mieszkań. Interesującą cechą jest fakt, że prawie połowa z nich będzie jednopokojowa, a niektóre z nich na wyższych piętrach będą posiadały antresole, co nada im dwupoziomowy charakter.

La Vie Art oferuje swoim przyszłym mieszkańcom parking podziemny na 36 samochodów oraz garaż na poziomie gruntu z 17 stanowiskami parkingowymi. Dodatkowo, przewidziano miejsca na rowery i komórki lokatorskie. Na parterze budynku, od strony ulic 6 Sierpnia i Wólczańskiej, zaplanowano także dwa lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni bliskiej 200 metrów kwadratowych.