Targi egzotycznych zwierząt przyciągają tłumy w Łodzi

W niedzielę, na targach egzotycznych zwierząt w Łodzi, miłośnicy egzotycznych gatunków mogli podziwiać pająki, węże, legwany, iguany, kameleony, żaby, żółwie oraz ryby. Wydarzenie to nie tylko pozwalało na zapoznanie się z różnorodnymi „egzotycznymi pupilami” oraz ich zakup, ale także dawało możliwość zdobycia wiedzy na ich temat. Wystawcy chętnie dzielili się informacjami i udzielali porad tym, którzy planowali rozpocząć hodowlę pytona, żółwia wodnego czy kameleona.

Targi Egzotyczne Zwierzęta odbyły się w Sport Arenie w Łodzi i były prawdziwym wydarzeniem dla pasjonatów fauny i flory. W niedzielę 11 czerwca 2023 roku, na kilkudziesięciu stoiskach, prezentowane były różnorodne gady, płazy, pajęczaki i ryby. Dodatkowo można było nabyć akcesoria konieczne do hodowli takich zwierząt – akwaria, terraria, rośliny czy karmy.

Organizator wydarzenia, Damian Wesołkin, prezes firmy Egzotyczne Zwierzęta, zauważył ogromne zainteresowanie targami. Pierwsi goście pojawili się przed wejściem już godzinę przed rozpoczęciem imprezy. Targi przyciągały całe rodziny, a z terrarystyką coraz częściej zapoznają się dzieci. W ramach tego rodzaju wydarzeń stawia się na prezentację i przybliżanie egzotycznych zwierząt.

Na targach mogliśmy zobaczyć między innymi węże pytony, pończoszniki, pająki zbożowe oraz różnorodne ptaszniki. Wśród jaszczurek można było podziwiać gekony, lamparcie, agamy brodate oraz nadrzewne. Oferta została uzupełniona również o stoiska akwarystyczne.