Sylwestrowe interwencje w Łodzi

Sylwester to wyjątkowa noc – w tym dniu większość osób wita Nowy Rok. Dla jednych jest to czas zabawy, a dla niektórych czas pracy. Tak było w przypadku policji. W Noc Sylwestrową w samej Łodzi odnotowano ponad 200 interwencji związanych z awanturami, zwykle na domówkach. Sprawdzamy, co si wtedy działo.

Wypadki samochodowe

Jak podkreśla mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP w Łodzi, Sylwester i Nowy Rok to zawsze bardzo pracowity czas dla policji i innych służb. Jak wynika z kronik policyjnych, w tym dniu odnotowano 2 wypadki. Do jednego doszło na skrzyżowaniu Wólczańskiej z Czerwoną – tam zderzył się samochód osobowy fiat i alfa romeo. Na miejscu interweniowały też 3 zastępy straży pożarnej. W Sylwestra zatrzymano 19 pijanych kierowców. Poza tym 13 poszukiwanych wpadło w ręce funkcjonariuszy.

Kłótnie na domówkach

W noc sylwestrową nie zabrakło również interwencji związanych z awanturami pod wpływem alkoholu. W Łodzi tuż po północy do godzin porannych zgłoszono ponad 200 takich przypadków.

Wezwania pogotowia

W pracy tego dni byli również ratownicy medyczni. Tylko od godziny 19 do południa 1 stycznia 2023 roku zespoły ratownictwa medycznego należące do Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi odnotowały 551 wyjazdów. Najczęściej przyczyną takich wezwań były urazy i obrażenia ciała, które powstały w wyniku upadku osób pod wpływem alkoholu lub pobicia.

Interwencja straży pożarnej

Nie zabrakło również interwencji straży pożarnej. Płonęły głównie śmietniki i trawniki. W samej Łodzi odnotowano 16 takich zdarzeń. Pożary wywołane były głównie fajerwerkami.