Straż miejska w Łodzi intensyfikuje działania przeciwko przechodzeniu przez jezdnię na czerwonym świetle

Podczas zaledwie kilkudziesięciu minut, funkcjonariusze straży miejskiej w Łodzi nałożyli na mieszkańców miasta co najmniej kilkanaście mandatów. Wszystko za przekraczanie jezdni na czerwonym świetle, w pobliżu popularnej „manufaktury”. Funkcjonariusze zorganizowali kontrolę w bliskim sąsiedztwie wejścia do lokalnej delegatury Urzędu Miasta.

Jak zapewnia rzecznik straży miejskiej, takie działania patrolu zostały podjęte z własnej inicjatywy. Wyjaśnia przy tym, że strażnicy mają pełne prawo do takich działań.

Mimo że przejście dla pieszych przy ulicy Zachodniej, znajdujące się tuż obok Manufaktury, nie jest uznawane za jedno z najbardziej niebezpiecznych w mieście, to jednak często dochodzi tu do naruszeń przepisów ruchu drogowego. Piesi spieszący na tramwaj czy autobus, jak również ci, którzy spieszą się do sklepów, codziennie wielokrotnie łamią te przepisy, przechodząc przez jezdnię na czerwonym świetle.

Taka lekceważąca postawa pieszego prowokuje liczne niebezpieczne sytuacje na drodze. Często też powoduje frustrację kierowców. Jak udało nam się ustalić, na tym właśnie skrzyżowaniu dochodzi niekiedy również do incydentów z udziałem przemocy fizycznej.