Skra Bełchatów kończy współpracę z Kacprem Piechockim

Mimo że Skra Bełchatów jeszcze nie ogłosiła oficjalnie składu drużyny na nadchodzący sezon siatkarski, udało nam się poznać nazwiska zawodników. Jednym z nich nie będzie Kacper Piechocki.

Na oficjalnej stronie internetowej klubu zamieszczono komunikat dotyczący tej sytuacji. Zgodnie z tym oświadczeniem, 31 maja 2023 roku KPS Skra Bełchatów zdecydowała się zakończyć współpracę z Kacprem Piechockim, wypowiadając mu umowę o profesjonalne świadczenie usług sportowych. Jako przyczynę takiej decyzji podano okoliczności uniemożliwiające dalsze utrzymanie współpracy z zawodnikiem na sezon 2023/2024.

Jednocześnie klub przedstawił Piechockiemu propozycję ugody mającej na celu rozwiązanie współpracy w sposób polubowny, wyznaczając termin tygodniowy na podjęcie decyzji i osiągnięcie porozumienia. Niestety, brak zgody ze strony zawodnika oraz odrzucenie przez niego oferty ze strony klubu, sprawiły, że umowa została zerwana, a jej rozwiązanie stało się skuteczne 8 czerwca 2023 roku. W związku z tym Kacper Piechocki nabiera statusu „Zawodnika Wolnego” w kontekście Regulaminu profesjonalnego współzawodnictwa w piłce siatkowej.