Zamknięcie al. Włókniarzy w Łodzi z powodu drążenia tunelu

W najbliższym czasie maszyna o nazwie „Faustyna” ma przystąpić do drążenia tunelu średnicowego, którym będzie przebiegać pod aleją Włókniarzy w łódzkim mieście. W związku z tym, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego, co może spowodować utrudnienia dla kierowców, zwłaszcza w okolicach ulicy Drewnowskiej.

Od dnia 21 czerwca ruch pojazdów wzdłuż alei Włókniarzy zostanie względnie ograniczony w obu kierunkach. Zamknięta zostanie jezdnia prowadząca w kierunku Radogoszcza, począwszy od ulicy Drewnowskiej. Ruch samochodowy będzie kierowany na drugą jezdnię, gdzie zarówno jadący do centrum miasta, jak i powracający będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu.

Przejazd z jednej jezdni na drugą będzie możliwy na skrzyżowaniu z ulicą Drewnowską. Powrót na właściwą jezdnię będzie możliwy dzięki specjalnie wykonanej przewiozce przez torowisko, która znajdować się będzie jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicą Powstańców Wielkopolskich. Utrudnienia te nie wpłyną na funkcjonowanie komunikacji tramwajowej, która będzie nadal kursować bez żadnych zmian.