Rządowe wsparcie dla rozwoju infrastruktury sportowej w Łodzi

Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki, przekazał informację, że Łódź otrzymała ostatnio powyżej 20 milionów złotych z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Środki te przeznaczone są na różnorodne projekty inwestycyjne dotyczące poprawy infrastruktury sportowej. Minister podkreślił również aktualne zapotrzebowanie na pokrycie żużlowej Moto Areny.

Minister odpowiedzialny za sport i turystykę, wspólnie z ministrem zajmującym się samorządem terytorialnym, Włodzimierzem Tomaszewskim, odwiedzili w poniedziałek stadion żużlowy, który został oddany do użytkowania pięć lat temu. Na tym obiekcie swoje mecze rozgrywa drużyna Orzeł Łódź, występująca w pierwszej lidze.

Minister Tomaszewski wielokrotnie podejmował próby zwrócenia mojej uwagi na sprawy dotyczące łódzkiego sportu, a szczególnie drużyny Orzeł. Czy to chodziło o pomoc w poszukiwaniu sponsorów, czy wsparcie w ramach rozbudowy tego obiektu. Jestem świadom, że istnieją tu ambitne plany rozbudowy – podobnie jak na arenie w Toruniu – w celu zwiększenia powierzchni zadaszenia, co z pewnością poprawiłoby funkcjonalność obiektu.