Robot medyczny Versus zawita do Łodzi

Niezwykły sprzęt medyczny zagości w Łodzi. Będzie to pierwszy robot tego typu w Polsce. Zakupiło go Łódzkie Centrum Medyczne Salve Medica. Co potrafi urządzenie i komu posłuży?

Ultranowoczesny robot medyczny

Robot został zakupiony w ramach umowy z firmą CMR Surgical, która zajmuje się robotami chirurgicznymi. Urządzenie jest robotem najnowszej generacji, które pozwala na wykonywanie zabiegów, które są bezpieczniejsze niż standardowe.

Robot pozwala na przeprowadzanie operacji z minimalną ingerencją w organizm ludzki. Sprawia to, że zabiegi są bezpieczniejsze i zwiększa się skuteczność ich wykonywania. Niewielkie otwory, jakimi robot dostaje się do poszczególnych narządów, sprawiają też, że pacjent szybciej zdrowieje i może być wypisany do domu w rekordowo krótkim czasie.

Łódź zostanie miastem szkoleniowym

Zakup robota to nie jedyna dobra informacja dla świata lekarskiego miasta i kraju. Od teraz Centrum Medyczne Salve Medica stanie się również centrum szkoleniowym z dziedziny chirurgii z pomocą robotów. Będą się tu odbywały pokazy oraz prezentacje możliwości urządzenia.

Firma wierzy, że w ten sposób przekona pozostałą część kraju do zakupu tych nowoczesnych i wydajnych urządzeń. Byłoby to wielkie osiągnięcie dla wielu placówek. Tego typu roboty naprawdę ułatwiają zabiegi oraz codzienną pracę. Dzięki nim pacjenci wypisywani są szybciej i nie blokują łóżek podczas długotrwałych rekonwalescencji.

Wprowadzenie tego systemu w większej ilości miast z pewnością będzie miało wpływ na ogólną wydolność systemu medycznego w Polsce, a ten jak wiadomo, niejednokrotnie jest przeciążony.

Co przyniesie przyszłość i jak dalej potoczą się losy robota? Na ten moment lekarze z Łodzi są dobrej myśli. Na pewno zwiększy to zainteresowanie Łodzią i samą placówką medyczną. Jak robot sprawdzi się w praktyce, przekonamy się już niedługo.