Restrukturyzacja ruchu na skrzyżowaniu alei Kościuszki i ulicy Zielonej w Łodzi

Zainaugurowano nową organizację komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu alei Kościuszki i ulicy Zielonej. Pasy wewnętrzne, rozpoczynające się od torowiska i ciągnące się dalej niż ulica Zielona, zostały zamknięte dla ruchu od strony torowiska w górę do 6 Sierpnia.

Nowe lokalizacje przystanków autobusowych położonych nocą wzdłuż alei Kościuszki będą teraz umiejscowione pomiędzy 6 Sierpnia a ulicą Andrzeja. Dodatkowo, zaplanowano budowę nowych peronów tramwajowych przy 6 Sierpnia, której rozpoczęcie jest planowane w najbliższym czasie.

Planowany okres dwóch lat obowiązywania zmian organizacji ruchu na al. Kościuszki, ma trwać aż do zakończenia budowy stacji kolejowej podziemnej Łódź Śródmieście oraz finalizacji prac drążących tunel.

Zupełne zamknięcie alei Kościuszki w rejonie jej skrzyżowania z Zieloną jest planowane na 3 września. Przewiduje się poważniejsze utrudnienia dla użytkowników drogi. Alternatywną trasą objazdu będzie ulica Wólczańska, która do tego czasu ma zostać przygotowana i dostosowana do ruchu dwukierunkowego. Chociaż tramwaje nadal będą kursować przez cały czas po alei Kościuszki, będą one jechać specjalnie wyznaczonym torem objazdowym, który zostanie ułożony na wschód od dotychczasowego torowiska na czas budowy tunelu.