Próba morderstwa w Łodzi: Kobieta atakuje nożem swojego byłego partnera

Małgorzata B., 46-letnia kobieta z Łodzi, zostanie postawiona przed sądem pod zarzutem próby zamordowania swojego byłego partnera. Zgodnie z doniesieniami, incydent miał miejsce podczas gwałtownego konfliktu domowego, podczas którego Małgorzata B. zaatakowała swój były związek ostrym narzędziem.

Zarzut usiłowania zabójstwa wywołał poruszenie w Łodzi. Znane jest, że kobieta przystąpiła do konfrontacji uzbrojona w dwa noże kuchenne. Śledztwo w tej sprawie prowadził Prokuratura Rejonowa Łódź – Bałuty.

Śledczy ustalili, że Małgorzata B. i Michał U. byli ze sobą przez 12 lat i mają dwójkę dzieci. Niemniej jednak, Michał U. notorycznie stosował przemoc wobec swojej partnerki, co skutkowało wydaniem przez sąd zakazu zbliżania się do Małgorzaty B.

Mimo obowiązującego zakazu, Michał U. pojawił się 7 maja 2023 roku w domu swojej byłe partnerki na ulicy Spornej w łódzkim dzielnicy Bałuty.

Ta niespodziewana wizyta szybko przerodziła się w awanturę domową. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że Małgorzata B. spoliczkowała go, na co on odpowiedział tym samym. Sytuacja jednak szybko eskalowała – kobieta wyjęła z szuflady dwa noże i jednym z nich ugodziła Michała U. w brzuch. Po ataku, Małgorzata B. udzieliła pierwszej pomocy swojemu byłemu partnerowi i wrzuciła nóż do zlewu.