Reorganizacja kursów MPK Łódź: Wzmacnianie i ograniczanie linii od listopada

Okres od września, czyli początku roku akademickiego, skłoniło Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi do przemodelowania kursowania autobusów miejskich. Już od listopada pasażerowie mogą spodziewać się pewnych zmian: niektóre linie będą obsługiwane intensywniej, podczas gdy częstotliwość innych zostanie ograniczona.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi przyjął strategię, według której w okresie letnim, kiedy uczniowie i studenci mają wakacje, liczba kursów jest redukowana. Takie decyzje są podyktowane zmniejszoną liczbą pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w tym okresie. Z pewnymi wyjątkami, połączenia zawieszone na czas wakacji, powracały do normalnej pracy we wrześniu i październiku. Niemniej jednak, rok 2023 okazał się odmienny – nie wszystkie trasy autobusów miejskich zostały przywrócone.

Start nowego roku akademickiego przyniósł ze sobą szereg problemów dla mieszkańców Łodzi korzystających z komunikacji miejskiej. Jak relacjonuje student filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim w rozmowie z „Wyborczą”: „Od momentu rozpoczęcia roku akademickiego doświadczamy prawdziwego chaosu. Autobusy kursują niewygodnie, trasy są przeciążone, a korki na drogach stały się jeszcze większe”.