Przerwa w ruchu tramwajowym na placu Wolności w Łodzi z powodu problemów technicznych

Ruch tramwajowy na placu Wolności w Łodzi, zarówno w stronę Wschodniej jak i Kilińskiego, został tymczasowo zawieszony. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MPK Łódź, przyczyną tego były problemy techniczne. Cztery linie tramwajowe zostały objęte zmienionymi trasami objazdowymi. Więcej szczegółów znajduje się poniżej.

Wstrzymanie kursowania tramwajów miało miejsce 23 marca, w sobotę, dokładnie o godzinie 12:32.

Na placu Wolności w Łodzi ruch tramwajów został całkowicie wstrzymany. Jakie były tego przyczyny? Objazdy zostały wyznaczone dla czterech linii tramwajowych: nr 15, 45, S1 i 19.

Tramwaje linii 15 jeżdżą teraz trasą: pl. Wolności, Nowomiejska, Północna, Kilińskiego i dalej zgodnie z planowaną trasą. Linia 45 ma obecnie trasę przez ulice: Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Pomorska i dalej swoją regularną trasą. Tramwaje linii S1 kursują obecnie ulicami: Zachodnia, Ogrodowa, Północna, Kilińskiego, Pomorska i dalej swoim regularnym szlakiem. Linia 19 została tymczasowo skierowana do placu Kilińskiego w Zgierzu.

Warto zauważyć, że linia S1 to specjalna linia tramwajowa, uruchomiona na czas renowacji Starego Rynku. Obsługiwana jest przez historyczne wagony typu 5N+5ND i kursuje na trasie Łódź Żabieniec – Pomorska/Lumumby.