Przerwa w kursowaniu tramwajów z powodu prac torowych

Przez okres przekraczający tydzień, tramwaje miejskiego przewoźnika Łodzi, MPK, nie docierały do celu na Chojny Kurczaki. Jest to spowodowane pracami prowadzonymi na torach przy ulicy Rzgowskiej. Co początkowo miało potrwać tylko dwa dni, rozciągnęło się na cały tydzień. MPK Łódź podało informacje dotyczące terminu wznowienia kursów tramwajów do końcówki przy ulicy Kurczaki.

Piotr Wasiak, rzecznik MPK Łódź, wyjaśnił sytuację 30 listopada 2023 r., mówiąc: „Niestety po rozpoczęciu prac okazało się, że awaria jest znacznie większa niż początkowo zakładano. Dodatkowo konieczne jest przeprowadzenie robót także na kolejnych fragmentach, co wydłuży czas wyłączenia tego odcinka z ruchu tramwajowego do końca przyszłego tygodnia”.

Na skutek tych utrudnień, trasy linii tramwajowych 3, 16 i 19 zostały zmodyfikowane. Tramwaj z linii nr 3 teraz kierowany jest do Widzew Stadion, linia nr 16 dojeżdża do Piotrkowska Centrum, natomiast linia nr 19 kończy swój bieg na pętli Chocianowice IKEA. Tymczasem linia autobusowa numer 57 została przedłużona do pętli Komorniki.

Informacje przekazane w czwartek, 7 grudnia, mówią o planowanym zakończeniu prac przy torowisku na Rzgowskiej do poniedziałku, 11 grudnia.