Przed derbami Łodzi: Widzew kontra ŁKS w ekstraklasie

Zarówno drużyna Widzewa, jak i ŁKS z niecierpliwością oczekują na nadchodzące derby Łodzi. W ramach przygotowań do tego wyjątkowego meczu, kapitanowie obu drużyn, Patryk Stępiński z Widzewa oraz Adam Marciniak z ŁKS, dzielą się swoimi refleksjami na temat przygotowań swoich zespołów.

W obecnym sezonie ekstraklasy, terminarz został tak zaplanowany, że derby Łodzi odbędą się już podczas czwartej kolejki rozgrywek. Tym razem, to drużyna ŁKS będzie gościem na stadionie przy al. Piłsudskiego, gdzie rywalizować będą z Widzewem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, a pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 20.

Po jedenastu latach przerwy, dzięki awansowi piłkarzy ŁKS, łódzkie derby wracają do ekstraklasy. Poprzedni mecz tego typu miał miejsce 9 kwietnia 2012 roku. Na starym boisku przy al. Unii doszło do remisu pomiędzy ŁKS a Widzewem 1:1, z golami autorstwa Marka Saganowskiego (52 minuta) dla ŁKS oraz Marcina Kaczmarka (50 minuta) dla Widzewa. Nadchodzące spotkanie nosić będzie numer 69 w historii tych derbów.

Oto pełne statystyki dotychczasowych starć obu drużyn:
– Ekstraklasa: 24 zwycięstwa dla Widzewa, 20 remisów oraz 12 zwycięstw dla ŁKS. Liczba zdobytych bramek to 76 dla Widzewa i 55 dla ŁKS.
– I liga: Widzew zwyciężył 4 razy, było 5 remisów oraz jedno zwycięstwo ŁKS. Strzelone gole to odpowiednio 18 dla Widzewa i 13 dla ŁKS.
– III liga: Do tej pory padły dwa remisy oraz po dwie bramki dla każdej z drużyn.
Łącznie: 28 zwycięstw dla Widzewa, 27 remisów i 13 zwycięstw dla ŁKS. Ogólny bilans goli wynosi natomiast 96 dla Widzewa i 70 dla ŁKS.