Badanie krwi Łódź z dojazdem – jak przygotować się do pobrania krwi w domu?

Badania laboratoryjne z krwi, kału lub moczu można obecnie wykonać w domu. W Łodzi jest to możliwe między innymi dzięki dostępności usługi ALAB w domu. Dowiedz się, jak przygotować się do pobrania krwi w domu, a także jak przygotować próbki innego materiału do analizy laboratoryjnej, aby móc uzyskać wiarygodne wyniki badań.

Pobranie krwi w domu Łódź – nie rezygnuj z badań pomimo różnych trudności

Laboratoryjne badania profilaktyczne to jeden z najważniejszych elementów troski o zdrowie. Wczesne wykrycie i prawidłowe zdiagnozowanie ewentualnych schorzeń zwiększa szanse na ich wyleczenie i uniknięcie poważnych powikłań. Niektórzy pacjenci mogą jednak odwlekać wykonywanie badań lub całkowicie z nich rezygnować z takich powodów, jak m.in.:

  • trudności w przemieszczaniu się z powodu złego stanu zdrowia, niepełnosprawności lub sędziwego wieku;
  • niepokój związany z wizytami w placówkach medycznych;
  • brak czasu.

Badania z dojazdem do pacjenta w Łodzi mogą być rozwiązaniem dla osób, które z tych lub jakichkolwiek innych powodów mają trudności z dotarciem do przychodni na badania.

Jak umówić się na badania w domu w Łodzi?

Jeśli chcesz wykonać badania w domu, możesz umówić się na wizytę pielęgniarki za pośrednictwem strony internetowej Badanie krwi Łódź z dojazdem. Należy wypełnić i wysłać formularz elektroniczny lub skontaktować się obsługą pod podanym na stronie numerem telefonu. Informacje, które będą potrzebne to lista wybranych badań, dane pacjenta, adres wykonania usługi oraz data i godzina wizyty pielęgniarki u pacjenta. Płatność za usługę odbywa się w dniu wizyty personelu medycznego gotówką lub kartą. Wyniki badań można odebrać online.

Jak przygotować się do pobrania krwi w domu w Łodzi?

Badania krwi mogą dać wiarygodne wyniki tylko pod warunkiem prawidłowego przygotowania się pacjenta do pobrania próbki materiału. Poniżej przedstawiamy ogólne instrukcje dotyczące przygotowania się do pobrania krwi w domu.

  • Badania należy wykonać w godzinach porannych, między 7 a 9. Należy być wyspanym i wypoczętym. Na dzień przed badaniem należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego.
  • W przypadku niektórych badań należy być na czczo, co najmniej 8 godzin od ostatniego posiłku. Rano przed badaniem można wypić jedną szklankę wody.
  • Na 2–3 dni przed badaniem należy unikać spożywania alkoholu.
  • Do pobrania krwi należy przystąpić przed przyjęciem porannej porcji leków, chyba że lekarz zalecił inaczej (o przyjęciu leków przed badaniem należy poinformować pielęgniarkę).
  • Przez około 15 minut bezpośrednio przed badaniem należy zrelaksować się w pozycji siedzącej.

Uwaga: Powyższe instrukcje stanowią jedynie ogólne wskazówki dotyczące przygotowania do pobrania krwi. Niektóre badania mogą wymagać specjalnego przygotowania, dlatego należy zawsze dokładnie zapoznać się z opisem wybranego badania i zawartymi w nim informacjami.

Badania z dojazdem do pacjenta Łódź – jak pobrać próbkę moczu?

Próbkę moczu należy przygotować przed wizytą pielęgniarki. Może być ona przechowywana w lodówce nie dłużej niż 2 godziny. Należy wykorzystać specjalny pojemnik dostępny w aptece lub zestaw, który można znaleźć w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.

Przed pobraniem próbki moczu należy umyć ręce i ujście cewki moczowej. Mocz do badania powinien pochodzić ze środkowego strumienia (pierwszą niewielką ilość moczu należy oddać do toalety, kolejne 50–100 ml do pojemnika, pozostałą ilość ponownie do toalety).

Uwaga: Powyższe zalecenia dotyczą przygotowania do badania ogólnego moczu. W przypadku innych badań należy zawsze dokładnie zapoznać się z instrukcjami znajdującymi się w opisie badania.

Badania w domu Łódź – przygotowanie próbki kału

Próbkę kału należy przygotować w jednorazowym pojemniku, który można znaleźć w każdej aptece. Kał należy oddać do suchego i czystego naczynia, a następnie za pomocą dołączonej do pojemnika łopatki pobrać próbkę z trzech różnych miejsc. Łączna wielkość próbki powinna odpowiadać wielkości orzecha włoskiego.

Jeśli jest to możliwe, należy wybrać takie fragmenty kału, w których znajdują się widoczne ślady śluzu, krwi lub innych niepożądanych zmian. Przed pobraniem próbki do badania pacjent powinien stosować swoją normalną dietę – nie głodzić się, ani nie spożywać nadmiernie obfitych posiłków.

Uwaga: Powyższe zalecenia są ogólnymi wytycznymi dotyczącymi przygotowania do pobrania kału do badań. Podczas wyboru konkretnego badania należy zawsze zapoznać się z jego opisem i zwartymi w nim instrukcjami dotyczącymi przygotowania próbki.