Przebudowa ul. Krakowskiej w Łodzi zmierza ku końcowym etapom prac

Finalizacja przebudowy ulicy Krakowskiej w Łodzi jest już na wyciągnięcie ręki. Oznacza to, że kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej MPK w Łodzi mogą spodziewać się łatwiejszego poruszania się.

Remont ulicy Krakowskiej obejmuje odcinek od ulicy Siewnej do ulicy Barskiej. Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy, prace drogowe na skrzyżowaniu ulicy Biegunowej i ulicy Krakowskiej mają zakończyć się do końca października. W ramach prac przewidziane jest ułożenie warstwy podbudowy z bitumu i warstwy wiążącej na dotychczas nieprzebudowanych odcinkach. Dodatkowo planowany jest montaż nowych latarni oświetleniowych.

Swoją realizację rozpoczną również prace związane z humusowaniem terenów zielonych. Na przełomie października i listopada powinny zakończyć się wszystkie prace związane z sygnalizacją świetlną. Natomiast pierwsza połowa listopada przewidziana jest na układanie warstwy ścieralnej.

W nocy z 27 na 28 października zaplanowano wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Ulice Złotno będzie można pokonywać już w obu kierunkach – od ul. Krakowskiej do ul. Rąbieńskiej. Otwarty zostanie także wyjazd z ronda na ul. Siewnej w stronę centrum miasta. Jednakże, ruch ul. Krakowską będzie nadal możliwy jedynie w kierunku dzielnicy Teofilów.