Problemy Łódzkiego Klubu Sportowego – nieciekawie na boisku i w finansach klubu.

Ostatnie klika miesięcy nie należą do szczęśliwych dla Łódzkiego Klubu Sportowego. Drużynie idzie coraz gorzej, kibice nie kryją swojego rozczarowania, a teraz okazuje się jeszcze, że klub ŁKS boryka się z problemami finansowymi. Jak zapowiadają władze klubu, w najbliższym czasie pojawi się nowy inwestor, który ma szansę poprawić sytuację drużyny. Czy to możliwe?

Problemy sportowe i finansowe

Śmiało można stwierdzić, że ostatni czas nie należy do Łódzkiego Klubu Sportowego. Drużyna przegrywa praktycznie wszystkie spotkania. Powoduje to znaczące spadki w tabeli, a drużyny przeciwne zostawiają ŁKS daleko w tyle. Kibice nie kryją niezadowolenia i rozczarowania grą swojej drużyny. Jak się okazuje piłkarze również nie są szczęśliwi. Okazuje się, że klub ma dość duże problemy finansowe. Do tego stopnia, że nie wypłaca na czas wynagrodzeń. Szukając oszczędności, prezes klubu zmienił operatora medycznego oraz miejsce, w którym trenują jego zawodnicy. Prawdopodobnie wszystkie te czynniki przyczyniły się do powstania nienajlepszej atmosfery wśród sportowców i ich braku chęci do gry.

Bardzo zła sytuacja finansowa ŁKSu i szansa na jej poprawę

Zła sytuacja finansowa Łódzkiego Klubu Sportowego wyszła na jaw po opublikowaniu raportu firmy Deloitte, dotyczącego klubów sportowych w 1. Lidze. Zgodnie z raportem ŁKS jest wyjątkowo rozrzutny. Płacił swoim zawodnikom niezwykle wysokie pensje. Najprawdopodobniej to przyczyniło się do sytuacji, w której obecnie się znajduje. Z dnia na dzień Łódzki Klub Sportowy popada w coraz większe długi. Pod koniec tego tygodnia na jaw wyszła kolejna szokująca informacja, według której ŁKS nie zapłacił jednemu z duńskich klubów, za zawodnika, który aktualnie ma grać w Łodzi. Bardzo możliwe, że to nie wszystkie długi, które posiada klub. O części prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. W środowisku piłkarskim krążą informację, że zawodnicy, którzy przeszli z ŁKSu do innych klubów, cały czas czekają na wypłacenie zaległych wynagrodzeń.

Nadzieję na poprawę sytuacji w Łódzkim Klubie Sportowym dają informacje jakoby miał pojawić się nowy inwestor. Najprawdopodobniej będzie to rozwiązanie, które stopniowo pozwoli ŁKSowi pozbyć się problemów finansowych.