Powstanie nowa ulica, która połączy ulicę Wschodnią z ulicą Sienkiewicza

Od dłuższego czasu w centrum Łodzi trwają intensywne remonty i budowa Nowego Centrum Łodzi. Teraz ruszyła nowa inwestycja. Robotnicy intensywnie pracują nad stworzeniem nowej ulicy, która docelowo ma połączyć ulicę Wschodnią z ulicą Sienkiewicza. Cała inwestycja ma pochłonąć około 15 milionów złotych i zakończy się w połowie 2022 roku.

Nowa ulica w centrum miasta

Zgodnie z projektem nowa ulica ma być przedłużeniem ulicy Wschodniej. Zostanie poprowadzona przez Narutowicza, obok siedziby TVP i budynku Kaskady, aż do ulicy Sienkiewicza. Po pierwsze drogowcy muszą przygotować teren, następnie wybudować drogę a także położyć nawierzchnię. W trakcie przygotowania powierzchni na budowę ulicy na drogowców czekały nie małe niespodzianki. Natrafili bowiem na pozostałości budynków, które znajdowały się w tym miejscu około 1896 roku. Już niebawem w tym miejscu przestrzeń całkowicie się zmieni. Nową ulicę otoczą drzewa oraz krzewy. Wśród nich staną ławki, a także zostanie zainstalowane oświetlenie oraz specjalny system nawadniający zieleń.

Czeka nas więcej nowych ulic w centrum?

Wygląda na to, że w centrum Łodzi powstanie więcej nowych ulic, które mają być ułatwieniem dla mieszkańców. Już w tym roku wykonawcy oddadzą do użytku trzy całkiem nowe ulice. Prace nad ich wykonaniem zmierzają ku końcowi. Dzięki nim z łatwością przedostaniemy się z ulicy Traugutta na ulicę Tuwima, oraz z ulicy Kilińskiego na Sienkiewicza. To na pewno nie koniec inwestycji w ścisłym centrum miasta.