Widzew Łódź awansował do 1/8 finału Pucharu Polski

Po łódzkich derbach kibice Widzewa Łódź nie byli w dobrych humorach. Mimo, że mecz skończył się remisem, kibice liczyli na pewną wygraną swojej drużyny. Jak się okazało spotkanie dwóch łódzkich klubów nie należało do najłatwiejszych dla Widzewiaków. W pierwszej połowie dominował Łódzki Klub Sportowy. Dopiero druga połowa sprzyjała Widzewowi, który doprowadził do ostatecznego wyniku 2:2. Jednak kibice po meczu obawiali się, że nastąpił spadek formy piłkarzy Widzewa. Dzisiejszy mecz z drużyną GKS Jastrzębie pokazał, że fani łódzkiej drużyny nie muszą się martwić. Widzew wygrał spotkanie i z łatwością awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Skrót meczu Widzew Łódź – GKS Jastrzębie

Spotkanie drużyn Widzew Łódź i GKS Jastrzębie odbyło się 2. listopada na stadionie łódzkiej drużyny. W całym meczu można było dostrzec wyraźną przewagę łódzkiej drużyny. Po dobrej akcji, w 19 minucie spotkania, padł pierwszy gol, którego zdobył Kacper Karasek. I chociaż sędzia miał wątpliwości, czy piłkarz nie był na pozycji spalonej, po weryfikacji w systemie VAR bramka została uznana. Sytuacja sprzyjała łódzkim piłkarzom, którzy w 33 minucie podwyższyli wynik na 2:0 (strzelał Montini). Z takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Druga połowa meczu również należała do Widzewa Łódź, który zdobył jeszcze dwie bramki. Gościom udało się jedynie ustrzelić honorowego gola w 73 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Widzewa Łódź i pewnym awansem tej drużyny do 1/8 finału Pucharu Polski.

Jak wygląda obecnie tabela I Ligii

Na tę chwilę Widzew Łódź otwiera tabelę I Ligii. Drużyna zgromadziła na swoim koncie 33 punkty. Na drugim miejscu jest Miedź Legnica, która ma dwa punkty mniej niż lider. Podium zamyka Korona Kielce z wynikiem 29 punktów. Druga łódzka drużyna, Łódzki Klub Sportowy, aktualnie znajduje się na 8. miejscu tabeli, którą zamykają takie drużyny jak Stomil Olsztyn i Górnik Polkowice. Jednak wszyscy fani piłki nożnej wiedzą jak bardzo nieprzewidywalny jest ten sport i że wszystko jeszcze może się zmienić.