Nowa inwestycja w samym centrum miasta. Na skrzyżowaniu Zachodniej i Więckowskiego powstanie luksusowa kamienica

Róg ulic Więckowskiego i Zachodniej obecnie nie kojarzy się mieszkańcom Łodzi zbyt dobrze. Jest to fragment dość mocno zaniedbanego łódzkiego Śródmieścia. Ale niedługo ma się to zmienić. Wszystko za sprawą całkiem nowej inwestycji. Przy zbiegu tych dwóch ulic powstanie nowa, luksusowa kamienica. Niedawno został opublikowany jej projekt, za który odpowiada profesor z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Biała Kamienica, nowa inwestycja w samym centrum Łodzi

Obecnie działka na rogu ulic Zachodniej i Więckowskiego stoi pusta, ale już niebawem ma się to zmienić. W miejscu, w którym od wielu lat znajdował się parking powstanie luksusowa kamienica. Zgodnie z projektem profesora Roberta Sobańskiego, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w kamienicy będzie 69 mieszkań, lokale usługowe i parking dla mieszkańców. Kamienica z pewnością będzie przyciągać uwagę, ze względu na swój wygląd. Fasada budynku będzie biała, a jej wygląd prawdopodobnie będzie nawiązywać do architektury XIX wieku. Cały budynek ma łączyć tradycję z elegancką nowoczesnością. Jak mówi sam profesor, projektując kamienicę nie mógł przejść obojętnie obok dziedzictwa architektonicznego Łodzi.

Kiedy powstanie nowy budynek i co w nim znajdziemy

Zgodnie z projektem inwestycji, Biała Kamienica ma być gotowa w 2024 roku. Za jego realizację będzie odpowiadał deweloper z Podlasia, firma Yuniversal Development, który ma duże doświadczenie w tego typu inwestycjach. Ich realizacje można zobaczyć między innymi w Warszawie i Białymstoku. Projekt przewiduje, że w kamienicy znajdzie się 69 mieszkań o różnych powierzchniach (od 29,5 mkw. do 160,6 mkw.). Będą to zarówno kawalerki, jak i apartamenty. Będzie je łączyć jedno – wysoki standard. Do dyspozycji mieszkańców będą 43 miejsca parkingowe umieszczone na dwupoziomowym parkingu wewnątrz budynku. Na parterze kamienicy mają znaleźć się dwa lokale użytkowe. W budynku znajdzie się również wspólny taras, do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Cała inwestycja ma potrwać dwa lata, a przewidywany budżet, który pochłonie to 30 milionów złotych. Mimo że działka na rogu ulic Zachodniej i Więckowskiego jeszcze jest pusta, a budowa nawet nie ruszyła, pierwsze mieszkania już zarezerwowano.