Policjant potrącił kobietę i uciekł.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 lipca 2021, około godz. 14. W Woldborzu doszło do niebezpiecznej sytuacji. Dzielnicowy potrącił kobietę, a następnie uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając jej pomocy. Sprawca po kilku godzinach sam zgłosił się na komisariat.

We wtorek w godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała 29-letnia kobieta. Sprawcą wypadku okazał się 45-letni dzielnicowy, aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Poszkodowana doznała lekkich obrażeń i trafiła do szpitala. Tego samego dnia mogła opuścić placówkę. Jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Policja nie zaprzecza, że wydarzenie miało miejsce, jednak rzecznik odmawia dalszego komentarza. Policjant, który spowodował zdarzenie, nie był w tym czasie na służbie. Po kilku godzinach sam stawił się na komendzie. Z badania alkomatem wynikało, że w momencie popełnienia czynu funkcjonariusz był trzeźwy.

Czy policjant zostanie sprawiedliwie ukarany?

Śledztwo w sprawie wypadku będzie prowadzić prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim. Niestety na ten moment nie ma żadnych innych informacji w sprawie.

Można jedynie przypuszczać, że prokuratura oraz komenda będą starali się wyciszyć całe zdarzenie. Sprawa mogłaby negatywnie wpłynąć na wizerunek całej policji. Mamy jednak nadzieję, że policjant zostanie ukarany z całą stanowczością. Na razie nie wiadomo czy wróci on do czynnej służby.