Podsumowanie Młodzieżowych Halowych Mistrzostw Polski 2024: Medaliści i Wyniki

Zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski 2024, podczas których wyłoniono medalistów we wszystkich trzech młodzieżowych kategoriach. Rywalizacja odbywała się na różnych obiektach – juniorzy (U18) walczyli o medale w Pszczynie, młodzicy (U14) rywalizowali na kortach Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach, natomiast najmłodsi, czyli skrzaty (U12), mieli swoje zawody w Bielsku Białej.

Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach młodzieżowych dostarczyły dużo emocji. Zwycięzcy singli z każdej kategorii otrzymają vouchery o wartości 2500 zł brutto (tak jak to miało miejsce w Bielsku-Białej i Kozerkach). Vouchery te mogą być wykorzystane na starty zagraniczne w turniejach Tennis Europe lub ITF Juniors Tour między 15 lutego a 30 czerwca. Finaliści otrzymują vouchery wartości 1300 zł. W przypadku juniorów rywalizujących w Pszczynie, sumy te wynosiły odpowiednio 3500 zł dla zwycięzców i 1800 zł dla finalistów. Wszystkie te imprezy są współfinansowane przez Polski Związek Tenisowy i Ministerstwo Sportu i Turystyki, a patronat medialny nad nimi sprawuje „Tenis Magazyn”.

W Halowych Mistrzostwach Polski U18, które odbywały się w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie, złote medale w singlu zdobyli Maja Pawelska z KS Górnik Bytom oraz Marcin Andrzejczak z MKT Łódź. W piątkowym meczu Pawelska pokonała Inkę Wawrzkiewicz z Sopot Tenis Klub wynikiem 6:3, 6:3. Finał juniorów zakończył się przy stanie 3:6, 6:0, 2:0 na korzyść Andrzejczaka, kiedy to jego rywal, Filip Kosiński z Klubu Tenisowego Szczawno Zdrój, musiał wycofać się z powodu kontuzji pleców.