Łódzki teatr muzyczny zaprasza do udziału w 6. edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Teatr Muzyczny w Łodzi dał start szóstej edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej, noszącego imię Jonasza Kofty, znanego polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza, bywa nazywanego bardem polskiej piosenki. Jest to wydarzenie skierowane do aktorów i wokalistów w wieku między 20 a 40 latami. Przyznane zostaną atrakcyjne nagrody pieniężne oraz statuetka Jonaszka dla zwycięzców konkursu, który jest elementem Festiwalu OFF-Północna.

Z roku na rok rośnie popularność tego wydarzenia wśród utalentowanych młodych osób o dużej wrażliwości na słowo i muzykę, poszukujących swojego miejsca na scenie. Grażyna Posmykiewicz, dyrektorka Teatru Muzycznego w Łodzi, podkreśliła, jak bardzo teatr nie może doczekać się goszczenia tych talentów, które są gotowe na odkrycie przez szeroką publiczność.

Konkurs ogólnopolski ma trzystopniową strukturę: najpierw przeprowadzany jest nabór uczestników, następnie przesłuchania, które kończy finałowe widowisko. Ten ostatni etap odbywa się równolegle do organizowanego przez łódzką scenę Festiwalu OFF-Północna.