Poczuj się jak w bajce. Park Miliona Świateł otwarty dla zwiedzających

11. listopada, w Łodzi, otworzyło się magiczne miejsce. Miejsce, w którym każdy zwiedzający może poczuć się jak w bajce. Chodzi o plenerową instalację „Alicja w Parku Miliona Świateł”, która powstała w Parku Źródliska. Od czwartku nie brakuje chętnych, którzy chcą zobaczyć malowniczo oświetlone parkowe alejki. Do parku ustawiają się kilometrowe kolejki, w których najbardziej wytrwali spędzają prawie pół godziny, by móc zobaczyć instalację.

Alicja w Parku Miliona Świateł

Park Źródliska, który jest najstarszym parkiem miejskim w Łodzi, zmienił się nie do poznania. Wszystko za sprawą magicznej instalacji świetlnej. Obejmuje ona ponad 15 hektarów parku miejskiego. Wystawa, mimo że powstała z myślą o dzieciach, jest także atrakcyjna dla rodziców i opiekunów. Jak możemy się domyśleć po nazwie, autorzy instalacji inspirowali się książką „Alicja w Krainie Czarów”. Przechadzając się magicznymi alejkami, znajdziemy Króliczą Norę oraz inne ekspozycje przypominające sceny z powieści. Oprócz świateł instalację wzbogacają również efekty dźwiękowe, a także elementy interaktywne. Twórcą ekspozycji świetlnej jest firma Multidekor, która mieszkańcom Łodzi kojarzy się między innymi ze świątecznym oświetleniem centrum miasta. Do stworzenia instalacji wykorzystano ponad milion światełek ledowych. Pomysłodawca całości podkreśla, że tworząc ekspozycję, firma skupiała się przede wszystkim na tym by była energooszczędna.

Bilety wstępu i godziny otwarcia

Specjalna instalacja jest czynna codziennie, w godzinach od 17:00 do 22:00. W tych godzinach wejście na teren parku Źródliska I jest płatne. Ceny różnią się w zależności od dni tygodnia. Od poniedziałku do czwartku za bilet normalny zapłacimy 29 zł, za ulgowy natomiast 25 zł. W piątki i w weekendy bilety są droższe i kosztują 35 zł bilet normalny, 29 zł bilet ulgowy. Ceny wejściówek nie odstraszają jednak mieszkańców Łodzi, którzy tłumnie odwiedzają Park Źródliska. Twórcy całego przedsięwzięcia zapewniają, że instalacja będzie wzbogacana o dodatkowe atrakcje, także możemy liczyć na to, że będzie stale rozbudowywana. „Alicja w Parku Miliona Świateł” będzie otwarta do końca lutego przyszłego roku.