Ulica Żywiołów – nowa atrakcja dla całej rodziny!

Jeśli brakuje Wam pomysłu na spędzenie ciekawego dnia z dziećmi, polecamy sprawdzić nową atrakcję otwartą niedawno w EC1. Ulica Żywiołów to wspaniałe miejsca dla małych i dużych. Dzięki wizycie w Ulicy Żywiołów dzieci dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy, nauczą się współpracować ze sobą, oraz spędzą czas wykonując doświadczenia i różnego rodzaju eksperymenty. Wizyta w tym miejscu zagwarantuje całej rodzinie doskonałą rozrywkę, a dzieciom naukę przez zabawę!

Nowe miejsce na mapie Łodzi – Ulica Żywiołów

Obok Planetarium i Centrum Nauki i Techniki w EC1 otwarto nowe miejsce, które powstało z myślą o najmłodszych mieszkańcach Łodzi. Ulica Żywiołów to strefa przeznaczona dla dzieci od 3go do mniej więcej 10go roku życia. Dzięki wizycie w tym miejscu najmłodsi, poprzez doświadczenia i eksperymenty, mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Cała Ulica Żywiołów jest podzielona na 5 oddzielnych stref tematycznych, a każda z nich poświęcona jest innemu żywiołowi. W sumie to ponad 2 tysiące mkw. pełnych atrakcji dla dzieci. Twórcy Ulicy Żywiołów podczas przygotowywania tego wyjątkowego miejsca konsultowali się z dziećmi, dzięki czemu to miejsce jest w pełni przyjazne i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych. Stała ekspozycja jest w pełni interaktywna i zachęca dzieci do aktywnego zdobywania nowej wiedzy poprzez zabawę. Oprócz wystawy stałej Ulica Żywiołów prowadzi również warsztaty dla dzieci, odpowiednio dopasowane do wieku. Bilety do Ulicy Żywiołów można kupić na stronie EC1, koszt jednej wejściówki to 25 zł.

Ulica Żywiołów – co czeka odwiedzających?

Stała ekspozycja Ulicy Żywiołów znajduje się na 3 piętrach, co daje w sumie około 2 tysięcy mkw. interaktywnej wystawy. Twórcy podzielili całość na 5 stref tematycznych, z których każda odpowiada konkretnemu żywiołowi. Znajdziemy tu strefy wody, ognia, powietrza, ziemi, a także życia.  Dzieci mają możliwość aktywnego zwiedzania każdej z tych stref oraz przeprowadzania różnego rodzaju doświadczeń i eksperymentów. Dzięki temu zdobywają nową wiedzę oraz poznają ciekawostki. W każdej części ekspozycji na najmłodszych czeka inny Żywiołak, który przeprowadzi ich przez poszczególne fragmenty ekspozycji. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów do dyspozycji zwiedzających pozostają doświadczeni animatorzy i animatorki.