Plebiscyt na "Cuda Polski" zakończony: Pałac w Nieborowie, podziemne trasy w Łowiczu i Centralne Muzeum Włókiennictwa wśród nominowanych Cudów

Podsumowanie plebiscytu „Cuda Polski” przynosi nam wiele emocji. Nominacje z łódzkiego obejmowały takie perły jak pałac w Nieborowie czy podziemna trasa turystyczna w Łowiczu. Do wyścigu o tytuł dołączyło również Centralne Muzeum Włókiennictwa. I choć walka była zacięta, możemy śmiało powiedzieć: misja wykonana!

National Geographic wyjaśnia jak przebiega proces wyboru „Cudów Polski”. Na początku, wszystkie województwa proponują miejsca, które ich zdaniem powinny być uwzględnione w następnej edycji plebiscytu. Następnie, po zebraniu propozycji, redakcja tworzy listę 48 nominowanych miejsc (3 z każdego z 16 polskich województw). Końcowym etapem jest właściwy plebiscyt, gdzie czytelnicy National Geographic Traveler Polska decydują o zwycięzcach, oddając swoje głosy.

Tegoroczne zmagania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Internauci oddali rekordową liczbę głosów – aż 258 tysięcy!

W National Geographic nie mają wątpliwości, że „Cuda Polski” to największy plebiscyt promujący miejsca, które nadal są niedoceniane. W tym roku akcja przyciągnęła więcej osób niż rok wcześniej. Rywalizacja była zacięta aż do ostatniej chwili, każdy z ponad 250 tysięcy oddanych głosów mógł przesądzić o zwycięstwie.