Piotrkowską 217 czekają duże zmiany! Już niedługo powstanie tam Strefa Progress

Od jakiegoś czasu Piotrkowska 217 jest jednym z popularniejszych i chętnie odwiedzanych miejsc przez mieszkańców Łodzi. To strefa, w której znajdują się restauracje, kawiarnie, a także biura i miejsca idealne na organizację eventów. Działa tam również jedyna w Łodzi wrotkarnia. Już niebawem możemy spodziewać się w tym miejscu ogromnych zmian. Powstaną tam 4 nowe budynki mieszkalne wraz z lokalami usługowymi. Koniec inwestycji nastąpi prawdopodobnie w drugiej połowie 2023 roku.

Na Piotrkowskiej 217 powstanie Strefa Progress

Już od jakiegoś czasu Piotrkowska 217 częściowo zamieniła się w plac budowy. Od strony Kościuszki powstaje tam Strefa Progress. W ramach niej na Piotrkowskiej 217 staną cztery budynki mieszkalne, w których znajdą się także lokale usługowe. Całość realizuje spółka Okam, która już wcześniej inwestowała w Łodzi. Od wejścia przy ulicy Kościuszki inwestor zbuduje dwa budynki mieszkalne. Pierwszy będzie mieć 13 pięter, drugi zaś 11. Pozostałe dwa budynki, zgodnie z planem, powstaną w głębi Piotrkowskiej 217. W sumie wykonawca przewiduje oddanie do użytku 276 mieszkań. Najniższe kondygnacje nowych budynków będą pełne lokali użytkowych. Na tę chwilę wykonawca zaplanował ich aż 6. W ramach inwestycji przewidziano również stworzenie parkingu dla mieszkańców oraz miejsc garażowych, prawdopodobnie w podziemiach. Pomiędzy budynkami, zgodnie z projektem ma być mnóstwo zieleni. Przestrzeń ta ma zamienić się w mały skwer przeznaczony dla mieszkańców. Wykonawca przewidział także udogodnienia w postaci stacji ładowania hulajnóg a także innych urządzeń elektrycznych.

Piotrkowska 217 – co to za miejsce?

Piotrkowska 217 to od dłuższego czasu miejsce tętniące życiem. W pozostałościach dawnej odlewni Józefa Johna, miasto stworzyło przyjazną dla mieszkańców przestrzeń rozrywkowo-kulturalną. Cała ta strefa łączy ze sobą ulicę Piotrkowską z aleją Kościuszki. Znajdują się tam restauracje, kawiarnie i bary. Cyklicznie organizowane są tam różne wydarzenia. Bardzo często możemy wziąć udział w zlotach food trucków, które odbywają się właśnie na Piotrkowskiej 217. Miejscem, które wyróżnia Piotrkowską 217 jest Odlewnia. To przestrzeń idealna do organizowania spotkań, eventów, konferencji oraz koncertów. Charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem wnętrz i wyjątkowym wystrojem. Na Piotrkowskiej 217 znajdują się również prywatne biura oraz przestrzeń coworkingowa. Znajdziecie tam także kilka sklepów i mnóstwo ciekawych restauracji. Na klientów czekają między innymi King Kong, PizzaTruck Garage, Manufaktura Czekolady, a także Chill Bar&Bistro. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.