Kącik kulturalny. Na co do kina? Sprawdzamy repertuar łódzkich kin

Niskie temperatury, śnieg, wiatr i mróz – aura za oknem zdecydowanie nie jest zachęcająca do spacerów. Jednak czasem warto wyjść z domu i spędzić czas w ciekawy sposób. Doskonałym pomysłem na długie, zimowe wieczory jest wyjście do kina. W Łodzi, jak na miasto „filmowe” przystało na brak kin nie możemy narzekać. Poniżej znajdziecie przegląd repertuarów łódzkich kin i filmy, na które warto się wybrać.

Filmy dla dzieci i młodzieży

Przygody wielkiego psa oraz chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół

Nasz przegląd filmów zaczniemy od propozycji dla najmłodszych. Jak się okazuje, ciekawych filmów dla dzieci i młodzieży granych obecnie w kinach jest sporo. Na przykład 3 grudnia swoją premierę miał film dla całej rodziny „Clifford. Wielki czerwony pies”. To historia opowiadająca o losach uroczego psiaka, który w jedną noc rośnie do ogromnych rozmiarów. Kolejnym pięknym filmem familijnym w naszym zestawieniu jest „Chłopiec z chmur”. W tym filmie poznajemy Thomasa, wielkiego fana gier komputerowych. Wyjeżdża on razem ze swoim tatą na wakacje, podczas których przeżywa niesamowite przygody ze swoimi nowymi, skrzydlatymi przyjaciółmi.

Magia Disneya i powrót do przeszłości

W repertuarze największych kin w Łodzi nie brakuje również filmów animowanych. Fani Disneya będą zachwyceni ich nową animacją „Nasze magiczne Encanto”. Jak bywa w przypadku filmów z tej wytwórni, w trakcie oglądania tej propozycji nie zabraknie łez wzruszenia a także wielu powodów do śmiechu. Jako ostatni film dla dzieci i młodzieży, w naszym zestawieniu pojawi się „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Tak, dobrze przeczytaliście. Z okazji 20 lat, które minęły od premiery filmu, mamy możliwość zobaczyć go ponownie na wielkim ekranie. Taką możliwość daje nam kino Cinema City, które wyświetla film w swoich salach 4DX®.

Filmy dla dorosłych

Polskie filmy

W repertuarze łódzkich kin znajdziemy kilka propozycji polskich filmów. Na przykład 26 listopada premierę miał film „Dziewczyny z Dubaju”. Jeszcze przed premierą wzbudzał ogromne kontrowersje. Film porusza ciężkie tematy, na przykład problem prostytucji. Jego twórczyniami są Doda i Maria Sadowska. Sami musicie ocenić, czy ten film jest wart zobaczenia. W kinach możemy zobaczyć także nowy film z Maciejem Stuhrem pod tytułem „Powrót do tamtych dni”. To także nie będzie lekki i komediowy seans. Opowiada on o trudnych relacjach rodzinnych. To zestawienie uzupełnimy jeszcze o film „Biały Potok”. Jest to komedia w stylu „Ataku paniki” czy też „Nieznajomych”.

Coś dla fanów fantastyki

Chociaż ostatnio nie było żadnej premiery z tej kategorii, wciąż grane są filmy, które naszym zdaniem warto obejrzeć. Mianowicie mowa tu o filmach „Diuna” i „Eternals”. Pierwszy, oczywiście zrealizowany na podstawie książki, wbija w fotel na prawie 3 godziny. Drugi zaś to propozycja nie tylko dla fanów Marvela. „Eternals” to również pozycja obowiązkowa przed zbliżającą się premierą nowego filmu o przygodach Spider-Mana.