Piotr Stokowiec podejmuje się treningu beniaminka ekstraklasy, ŁKS Łódź

Zespół piłkarski ŁKS Łódź powitał na stanowisku trenera nową twarz. Rozpoczyna swoją misję 51-letni Piotr Stokowiec, który podpisał kontrakt z klubem do końca obecnego sezonu. Stokowiec wraca tym samym do świata profesjonalnej piłki po przerwie trwającej jedenaście miesięcy.

Latem tego roku zespół ŁKS Łódź, po trzyletniej przerwie, powrócił do ligi ekstraklasy. Jednak ostatnie występy drużyny dowodzonej przez Kazimierza Moskala były dalekie od oczekiwanych. Na sześć ostatnich meczów piłkarze zgarnęli łącznie zaledwie jeden punkt, zdecydowanie przegrywając większość spotkań. Szczególnie bolesna była porażka wyjazdowa z Radomiakiem Radom, gdzie łódzki zespół przegrał aż 0:3.

ŁKS w aktualnym rankingu ekstraklasy znajduje się niestety na samym końcu, mając w swoim dorobku jedynie siedem punktów. To właśnie seria niepowodzeń doprowadziła do decyzji o zmianie sztabu szkoleniowego. Klub z Łodzi podjął decyzję o rozstaniu z trenerem Kazimierzem Moskalem, który zaskakująco przyczynił się do awansu drużyny w poprzednim sezonie. W tej samej sytuacji znalazł się jeden z asystentów, Marcin Pogorzała.