Otwarcie zamkniętych tras tramwajowych w Łodzi

W poniedziałek, 12 lutego, tramwaje pokonujące ul. Zachodnią i al. Kościuszki powrócą do swoich regularnych tras. Tego samego dnia, na nowo utworzonym torowisku na ul. Legionów, rozpoczną się jazdy próbne oraz zakończeniowe prace przed wznowieniem ruchu tramwajowego.

Zarząd Inwestycji Miejskich informuje, że prace, które były przeprowadzane przez ostatnie dwa tygodnie na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej, były finalnym etapem przygotowań do przywrócenia linii tramwajowych prowadzących przez ul. Legionów. Przez okres ferii zimowych na skrzyżowaniu tych ulic, wykonawca wykonywał prace związane z połączeniem torów, instalacją sieci trakcyjnej oraz rozbudową przystanków tramwajowych, które będą wyposażone w podwójne perony – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przed oficjalnym otwarciem ruchu liniowego na ul. Zachodniej, nowo wybudowany odcinek w pobliżu skrzyżowania z przebudowywaną ul. Legionów będzie testowany przez znaną mieszkańcom Łodzi, zieloną jednostkę pomiarową MPK. Będzie ona jeździła w najbliższy weekend po obu nowo zamontowanych torach, dokładnie badała stan nowej sieci – wysokość zawieszenia, napięcie trakcyjne oraz współdziałanie z pantografem. Przetestowane zostaną również nowe torowiska: krzyżaki, przejazdy i zwrotnice.

Wykonawca zapowiada powrót tramwajów na ulicę Legionów już w marcu, co oznacza, że przed drogowcami czeka jeszcze wiele intensywnych prac torowych i drogowych. Celem jest dopuszczenie do ruchu ul. Legionów w ciągu najbliższych tygodni.