Nowe tramwaje w Łodzi

Seria testów homologacyjnych zakończyła się, zweryfikowano parametry dynamiczne pojazdu, jego zgodność z regulacjami, hałas wytwarzany przez tramwaj oraz poziom interferencji elektromagnetycznej, którą emituje. Tak właśnie prezentuje się nowy tramwaj w Łodzi – Moderus Gamma

Pomyślne testy

Producent przedstawił kilkusetstronicowe sprawozdanie z testów Inspekcji Technicznej Transportu w 2022 roku. W tym samym czasie odbywała się sesja szkoleniowa dla instruktorów, kierowców i personelu technicznego na temat obsługi pojazdów, konserwacji i procedur awaryjnych. Szkolenie obejmuje szczegółowe tematy dotyczące budowy i działania pojazdu, mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Moderus Gamma na ulicach Łodzi

Dostarczony tramwaj to Moderus Gamma LF 06 AC. Jest to pięciosekcyjna, niskopodłogowa konstrukcja w ponad 80% z czterema zestawami kół. Wszystkie zestawy kół są napędzane i wymienne między sobą, a dwa zewnętrzne są obrotowe. Zastosowanie wszystkich napędzanych i hamujących osi zapewni optymalne właściwości jazdy pojazdu z znacznie mniejszą tendencją do poślizgu. Pasażerowie mogą wejść do wnętrza przez pięć par podwójnych drzwi. Przestrzeń pasażerska jest całkowicie klimatyzowana, z wnętrzem w jasnych kolorach i oświetleniem LED. Tramwaj jest wyposażony w rampę umożliwiającą wejście dla wózków inwalidzkich. Kabina kierowcy zawiera wygodne pneumatyczne siedzenie.