Nowa inwestycja w Łodzi: powstaną setki komunalnych mieszkań na Starych Bałutach

Po okresie stagnacji, Łódź znowu angażuje się w tworzenie nowych lokali komunalnych. Planowane jest postawienie bloku mieszkalnego na terenie dzielnicy Stare Bałuty, który będzie oferował prawie 30 nowoczesnych mieszkań dla przyszłych mieszkańców. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez urzędników miejskich, największa część kosztów inwestycji zostanie pokryta za pomocą funduszy zewnętrznych.

Planowany blok mieszkalny zostanie zbudowany przy Młynarskiej 20. Urzędnicy miasta potwierdzili, że otrzymali już pozwolenie na budowę oraz złożyli wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o wsparcie finansowe dla tego projektu. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 14 milionów złotych, przy czym wkład własny miasta wyniesie 3 miliony złotych.

Warto jednak zaznaczyć, że to nie jest jedyna inicjatywa dotycząca tworzenia nowych lokali komunalnych na wynajem. W najbliższej przyszłości, planowane jest również kilka innych projektów o podobnym charakterze. Magistrat miasta Łodzi zapowiedział budowę nowych osiedli mieszkaniowych z lokalami komunalnymi w różnych dzielnicach miasta. Nowe mieszkania będą dostępne m.in. przy ulicach Spornej, Śląskiej i Pabianickiej.