Najpiękniejsze szlaki województwa łódzkiego cz. 3

Przed Wami trzecia i ostatnia część wirtualnego spaceru po najpiękniejszych szlakach województwa łódzkiego. Serdecznie zapraszamy do lektury i do wybrania się w te urocze zakątki.
 

Łódzka Magistrala Rowerowa N-S

 
Łódzka Magistrala Rowerowa N-S liczy sobie 202 km i biegnie przez wyjątkowo urokliwe miejsca. Na trasie będziemy mogli podziwiać rezerwaty, parki oraz znaczące zabytki. Nie zabraknie dzikiej przyrody i wielu gatunków zwierząt i roślin.
 
Zdecydowanie najpiękniejszym miejscem szlaku jest Łęczyca z Zamkiem Królewskim i zachowanymi średniowiecznymi ulicami. Poza tym zobaczymy tu Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, Klasztor Franciszkanów w Radomsku, Kościół św. Klemensa w Lgocie Wielkiej, Kościół św. Wojciecha w Dobroniu oraz Zespół młyna wodnego w Ldzaniu-Talarze
 
Trasa przebiega przez Rezerwat Przyrody Jasień i równie okazały Rezerwat Łuszczanowiec.
 

Łódzka Magistrala Rowerowa W-E

 
Łódzka Magistrala Rowerowa W-E ma 194 kilometry długości i jest częścią trasy, która ma łączyć Polskę, Niemcy oraz Ukrainę. Na jej trasie znajduje się wiele zabytków, znanych w Polsce i na całym świecie. Można tam też podziwiać wyjątkową fascynująca przyrodę.
Na szlaku będziemy mogli podziwiać Zespół klasztorny Bernardynów w WarcieDwór w Kalinowej | Pałac Biskupów Kujawskich w Wolborzu Romański kościół św. Idziego w Inowłodzu | | Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach | S
 
Trasa przebiega przez Zbiornik i Rezerwat Ornitologiczny Jeziorsko, Dolinę rzeki Warty, Rezerwat Przyrody Wolbórka, Rezerwat Czarny Ług, Zbiornik Sulejowski, Polski Park Krajobrazowy, Dolina rzeki Pilicy i oczywiście Zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Międzyrzecze Neru i Dobrzynki”
 
To już koniec naszego cyklu o najlepszych trasach w województwie. Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować Państwa do skorzystania z uroków tras które opisywaliśmy. Życzymy owocnego wypoczynku wakacyjnego i do zobaczenia na trasie.