Najpiękniejsze szlaki województwa łódzkiego cz. 2

Zapraszamy na drugą część wirtualnego spaceru po najpiękniejszych szlakach województwa łódzkiego. W artykule przedstawiamy kolejne szlaki, które zachwycają przyrodą i zabytkami. Miejsca, które polecamy, z pewnością zapadną państwu w pamięci i pozwolą spędzić przyjemnie czas na łonie natury. Sprawdź gdzie wybrać się na rower.
 

Szlak Rowerowy Gorących Źródeł

 
Szlak Rowerowy Gorących Źródeł nie jest najdłuższym szlakiem regionu, jednak i tak nie sposób przemierzyć go w jeden dzień. Liczy on 194 kilometry i przebiega przez rezerwaty. Obfituje w dziką naturę i zabytkowe budowane.
 
Szlak nazwano w odniesieniu do Uniejowa, gdzie znajdują się termy lecznicze, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. W mieście znajdziemy też piękny zamek otoczony parkiem oraz zabytkowy kościół z grobowcem bł. Bogumiła. Na młodszych oraz starszych czeka tam również wioska indiańska i skansen.
 
Ponadto na jego trasie zobaczymy Zespół klasztorny w Lutomiersku, Młyn wodny na Nerze w Małyniu, Dwór Marii Konopnickiej w Bronowie oraz Pałac w Poddębicach.
 
Szlak przebiega przez Rezerwat Polesie Konstantynowskie, Rezerwat Przyrody Napoleonów, Zbiornik i Rezerwat Ornitologiczny Jeziorsko.
 

Szlak Rowerowy w Centrum Polski

Szlak Rowerowy w Centrum Polski jest najdłuższym szlakiem opisywanym w naszym artykule. Liczy aż 307 kilometrów. Przebiega przez powiaty: kutnowski, łęczycki, zgierski oraz miasto Łódź.
 
Na jego terenie spotkamy wiele gatunków zwierząt, a roślinność, którą napotkamy po drodze, wprawi w zachwyt każdego. Nie obejdzie się też bez przepięknych zabytków takich jak Zamek w Oporowie, Kolegiata łęczycka w Tumie, Zamek Królewski w Łęczycy, Skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku, Ruiny zamku w Besiekierach, Park Kulturowy „Miasto Tkaczy” w Zgierzu czy także Zespół dworski w Głogowcu.
 
Szlak położony jest na terenach Rezerwatu Grądy nad Lindą, Rezerwatu Grądy nad Moszczenicą oraz Rezerwatu Las Łagiewnicki, a także Parku Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich.