Najlepsze włoskie knajpy w Łodzi. Część 2

Dzisiejszy ranking jest stworzony z myślą o prawdziwych smakoszach. Postaramy się opowiedzieć w nim o jednych z najlepszych knajp serwujących włoskie jedzenie, jakie znajdziemy w Łodzi. Sprawdź jakie miejsca według nas warto odwiedzić.
 

Angelo Ristorante

 
Włoska restauracja Angelo Ristorante odkryje przed gośćmi świat smaków i zapachów Włoch. Serwowane tu dania są wyjątkowe i przygotowywane wyłącznie w oryginalnych składników. Będą dojrzewające wędliny, wspaniałe wino i dużo oliwy. Znajdzie się również miejsce na skorupiaki i inne owoce morza.
Szczególnie polecamy zjeść tutaj krewetki. Obojętnie w jakiej postaci. Smakują wyśmienicie, a wspomnienie tego posiłku zachęca do następnej wizyty.
 

Forno Nero

 
Pizerria Forno Nero to prawdziwy dom pizzy neapolitańskiej. Tutaj powstają jedne z lepszych pizz w mieście. Przygotowywane na świeżo z włoskich tradycyjnych składników placki wręcz rozpływają się w ustach. Idealnie dobrane kompozycje i dodatek oliwy pozwala nam poczuć się jakbyśmy byli na półwyspie Apenińskim.
 
Serwowane pizze posiadają swój unikalny charakter i niezwykłą moc smaku. Przygotowywane są z miłością i pasją, która poparta jest wieloletnim doświadczeniem w branży. Wszystko to sprawi, że obok tej pizzy trudno przejść obojętnie.
 

Pizzeria Grappa Pizza e Pasta

 
Ta Łódzka pizzeria przypadnie do gustu miłośnikom pizzy w stylu włoskim, lecz przerobionej pod europejskie gusta. Znajdziemy tutaj duże pizze, które będą miały składniki włoskie, lecz będzie ich zdecydowanie więcej niż na tradycyjnym włoskim cieście. To propozycja dla osób nie do końca przekonanych do tradycyjnej pizzy neapolitańskiej, lecz cieniącej ją za idealne ciasto oraz dobranie składników.
 
Tutaj znajdziemy kompromis pomiędzy pizzą polską a włoską. Jeżeli lubisz dobrze zjeść, to bez względu na twoje gusta smakowe tutejsze propozycje powinny przypaść ci do gustu.