Nadchodzi kolejna edycja Light Move Festival

Po wyjątkowej formie online w 2020 roku, Light Move Festival wraca na ulice Łodzi. To już kolejna edycja, podczas której będziemy mogli zachwycać się pięknie oświetlonymi ulicami i budynkami. Po raz 11. Łódź na weekend rozbłyśnie światłami. Tegoroczny Light Move Festival odbędzie się w weekend od 24 do 26 września pod hasłem „Połączenia”.

Light Move Festival 2021

Weekend 24 – 26 września coraz bliżej, a wraz z nim zbliża się wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają mieszkańcy Łodzi. Chodzi oczywiście o Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival. W tym roku odbędzie się 11. edycja tego wydarzenia. Warto przypomnieć, że jest to największy festiwal światła w Polsce. Organizatorzy postanowili poszerzyć obszar festiwalu i dzięki temu instalacje świetlne, mappingi i iluminacje będziemy mogli zobaczyć nie tylko w ścisłym centrum Łodzi, ale również w łódzkich parkach, skwerach i na Kościele Św. Teresy znajdującym się na Rondzie Solidarności. To właśnie w tym ostatnim miejscu odbywać się będzie główna atrakcja festiwalu. Oprócz mappingu na budynku Kościoła, będziemy mogli oglądać spektakl taneczny wzbogacony światłem i dźwiękiem. Nie zabraknie również tradycyjnie oświetlonych kamienic przy ulicy Piotrkowskiej. Instalacje znajdą się także w Nowym Centrum Łodzi, parku im. Sienkiewicza oraz w parku im. Staszica. Hasłem tegorocznego festiwalu są „Połączenia”. Będzie on skupiać się na relacjach międzyludzkich, a także na połączeniach człowieka ze środowiskiem i nowymi technologiami.

Wydarzenia towarzyszące

Tegoroczna edycja festiwalu to nie tylko pokazy świetlne i dźwiękowe. W ramach Light Move Festival odbędą się również dodatkowe wydarzenia. Organizatorzy postanowili urozmaicić festiwal dodając do niego dwie całkiem nowe kategorie – LMF Edu i LMF Movie. W ramach LMF Edu czekają nas spotkania i prelekcje z osobami związanymi z architekturą, urbanistyką, designem i nowymi technologiami. LMF Movie umożliwi nam obejrzenie filmów dokumentalnych. Każdego dnia festiwalu będzie można zobaczyć 3 różne filmy, podzielone na 3 bloki tematyczne: „Człowiek z wizją zmian”, „Człowiek poszukujący” oraz „Człowiek i technologia”. Wszystkie te wydarzenia odbywać będą się w przestrzeniach EC1. W ramach Festiwalu Światła LMF czeka nas również koncert, na którym wystąpią L.U.C i Rebel Babel Ensemble, którzy zaprosili na swój występ również Paulinę Przybysz i Bisza. Koncert odbędzie się 25 września. Patrząc na plan Festiwalu, z pewnością możemy stwierdzić, że będzie to niezapomniane wydarzenie, w którym warto wziąć udział.