Muzeum Okręgowe w Sieradzu z nową wystawą

Dla fanów historii Sieradza, a w szczególności dawnych Zakładów Dziewiarskich „Sira” mamy dobrą wiadomość. Muzeum Okręgowe w Sieradzu prowadzi inicjatywę zbierania pamiątek związanych z dawnymi Zakładami Dziewiarskimi „Sira”. Sprawdzamy, co zobaczyć można na wystawie.

Bogata historia regionu

Warto dodać, że Sira było jednym z największych przedsiębiorstw działających w mieście. Na tę okoliczność w muzeum ogłoszono apel o przekazywanie zdjęć i dokumentów związanych z tym zakładem. Inicjatywa ta została ogłoszona podczas otwarcia wystawy poświęconej nieistniejącemu już Polmosowi w Sieradzu.

Historia Polmostu na wystawie

Na wystawie „Jak w Sieradzu wódkę robiono…” zostały zaprezentowane pamiątki związane z Polmosem, takie jak butelki, zdjęcia, dokumenty i gadżety. Ekspozycja ta jest częścią imponującej kolekcji Borysa Sośnickiego, lokalnego pasjonata, i została uzupełniona o zbiory z muzeum. Kurator wystawy, Anna Piestrzeniewicz, zachęca mieszkańców Sieradza do przekazywania pamiątek związanych z Sirą do muzeum. Wystawa będzie dostępna do 26 lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.