Remonty ulic – jakie zmiany czekają kierowców?

W styczniu rozpocznie się kilka remontów ulic. Oznacza to tyle, że niektóre z remontowanych miejsc będą nieprzejezdne lub częściowo zablokowane. Informujemy, jakie zmiany czekają na kierowców i podróżnych w najbliższym czasie.

Zmiany już od poniedziałku

Od poniedziałku, 9 stycznia, ul. Północna pomiędzy Wschodnią a Franciszkańską zamknięto dla ruchu. Działania te związane są z przebudową kanału rzeki, które zostały wstrzymane na czas świąt, aby nie utrudniać kierowcom dojazdu do Manufaktury. Obecnie, prace te wznowiono. Możliwy jest objazd tego odcinka przez ulice Kilińskiego, Pomorską, Wschodnią i znów Północną. W międzyczasie, trwają prace przy przebudowie ul. Osobliwej, w ramach której budowana jest infrastruktura podziemna również w ul. Kosynierów Gdyńskich.

Kolejne zmiany od połowy stycznia

Od 11 stycznia otwarte jest również skrzyżowanie Kosynierów Gdyńskich z Łazowskim.  To pozwoli na częściowy powrót linii 75 i N3 na swoje trasy i ułatwi dojazd do punktów handlowych, szpitala czy przychodni. W połowie stycznia rozpocznie się również przebudowa ul. Przybyszewskiego od placu Reymonta do Kilińskiego. W tym czasie, objazd będzie przez ul. Zarzewską, po której również będą kursować autobusy MPK Łódź.