Mistrzostwa policyjnych psów tropiących w Łodzi

Na terenie łódzkiej ulicy Pienistej 71 odbyły się eliminacje na szczeblu wojewódzkim, mające na celu wyłonienie finalistów do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Konkurencję stanowiło 23 funkcjonariuszy zawodowo współpracujących ze swoimi psami. Wyzwaniami, które musieli wspólnie pokonać, były między innymi tor przeszkód, obrona przewodnika przed agresją, czy też misja odnalezienia pozoranta ukrytego na terenie całej jednostki.

Podczas czwartkowych zmaganiach na łódzkim terenie Oddziału Prewencji Policji zlokalizowanym przy ulicy Pienistej 71, konkurujące duety poddały się weryfikacji swoich umiejętności. Natomiast piątkowy etap konkursu obejmował zarówno test z wiedzy teoretycznej skierowany do policjantów, jak i sprawdzenie ich zdolności do udzielania pierwszej pomocy medycznej. Każdy patrolujący i poszukujący zespół – człowiek i pies – miał do wykonania identyczne zadania konkursowe.

Do finału mistrzostw, który ma miejsce we wrześniu w Sułkowicach, gdzie znajduje się ośrodek szkolenia psów policyjnych, zakwalifikują się dwie najlepsze ekipy składające się z policjanta i jego czworonożnego partnera – informuje podkomisarz Adam Dembiński, reprezentujący biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.