Minister finansów Andrzej Domański spotkał się z przedsiębiorcami w Łodzi

Odbyła się wizyta Andrzeja Domańskiego, ministra finansów, w mieście Łódź. Spotkanie miało miejsce z lokalnymi biznesmenami, podczas którego Domański prosił o wyrażenie ich oczekiwań i przekazanie informacji o problemach, z jakimi się borykają.

Domański skomentował kwestię niestabilności prawa, zwanej wrzutkami, praktyki stosowanej przez poprzednie władze, polegającą na zmienianiu prawa od tak z dnia na dzień czy zaledwie w ciągu kilku dni. Takie działania często skutkowały destabilizacją działalności gospodarczej. Minister zapewnił, że jego ekipa planuje zakończyć ten proceder. Dodatkowo, poinformował o prowadzeniu obszernych konsultacji z przedsiębiorcami, które będą dotyczyć niemal wszystkich obszarów działalności gospodarczej.

Następnie szef resortu finansów odniósł się do kwestii rozwoju gospodarki. Wyraził nadzieję, że w bieżącym roku tempo wzrostu gospodarczego osiągnie poziom od 3 do 3,5 procent. Podkreślił, że jest to oznacza znaczne przyspieszenie, biorąc pod uwagę niemal zerowy wzrost zanotowany w ubiegłym roku.

Minister finansów przyznał, że inwestycji jest za mało. Zauważył, że długo oczekiwano na środki z KPO, na które z niecierpliwością czekali także polscy biznesmeni. Dodał, że to właśnie ich firmy będą realizować projekty finansowane z funduszy KPO. Domański jako minister odpowiedzialny za kształt polskiej gospodarki wyraził swoje oczekiwanie, aby inwestycje prywatne ruszyły pełną parą. Właśnie dlatego postanowił spotkać się z przedsiębiorcami w Łodzi.